Kategorie

Zdjęcia w galeriach.

Chelsea - Blackburn Rovers

środa, 31 stycznia 2007 7:12
Po zmaganiach pucharowych wracamy do meczów Premiership. Jutro o 20:45 Chelsea podejmie na własnym boisku drużynę Blackburn.

Po ostatnich zwycięstwach Chelsea w meczach pucharowych wszyscy kibice liczą na równie udany mecz z Blackburn. O ile nasi rywale w meczach o Carling Cup i FA Cup byli z niższych lig, to drużyna Rovers jest solidną drużyną, która zajmuje obecnie 10. miejsce w lidze, mając na koncie 31 punktów. Bilans bramkowy gości to 28-33.

The Blues wiedzą, że Mistrzostwo Anglii wciąż jest w ich zasięgu. Ten mecz jest ważny, bo teraz każdy punkt jest ważny i może przesądzić o tytule mistrzowskim. Do składu wracają Michael Ballack i Claudio Makelele. Prawdopodobny, ale nie do końca pewny jest występ Johna Terry'ego.
Khalid Boularouz, Joe Cole i Arjen Robben wciąż leczą swoje kontuzje.

CIEKAWOSTKI:
-Drogba strzelił do tej pory 22 bramki, w tym 14 w Premiership.
-Tylko Michael Essien występował od pierwszej minuty we wszystkich meczach ligowych w Chelsea w tym sezonie.
-Benni McCarthy jest najlepszym strzelcem w drużynie Blackburn, mając na swoim koncie 15 bramek, w tym 10 w Premiership.

W tym sezonie graliśmy już z Blackburn. Było to 27 sierpnia 2006 roku i wtedy wygraliśmy na Ewood Park 2-0. Bramki strzelili Lampard z karnego i Didier Drogba.

Chelsea: Hilario, Cech, Cudicini, Ferreira, Geremi, Carvalho, Essien, Bridge, A Cole, Lampard, Drogba, Diarra, Mikel, Shevchenko, Wright-Phillips, Kalou, Woods, Ballack, Morais

Blackburn Rovers: Friedel, Henchoz, Khizanishvili, Emerton, Warnock, Bentley, Pedersen, Mokoena, Tugay, Nelsen, Derbyshire, McCarthy, Nonda, Samba, Brown, Berner, Gallagher, Peter

Sędzią spotkania będzie pan Graham Poll.

Mecz Chelsea v Blackburn - 31 stycznia 2007, godz. 20:45.

Drużyna gości, której trenerem jest Mark Hughes to typowy średinak w Premiership. Chelsea jest bardzo zdeterminowana, aby wygrać i ciągle walczyć z Manchesterem United o Mistrzostwo Anglii. Ponadto uważam, że wspaniała passa na Stamford Bridge wciąż bedzie trwała i The Blues po ciężkim boju wygrają ten pojedynek. Mój typ to 3-1.

niedziela, 28 stycznia 2007 19:10
Przygniatająca przewaga Chelsea w 1 połowie wystarczyła aby pokonać Nottingham Forest 3:0 i awansować do 5 rundy Pucharu Anglii. Po golu strzelili Shevchenko, Drogba i Obi Mikel.

Po strzale Lamparda w 5 minucie Chelsea mogła wyjść na prowadzenie. Jednak co się odwlecze...

W 9 minucie Andrei Shevchenko otrzymał na 12 metrze piłkę i wpakował ją do siatki. 1:0!! Widać, że Sheva odzyskał formę na dobre!

Ledwo od środka rozpoczęła drużyna z Nottingham Chelsea przeprowadziła kolejną akcję. Faulowany Drogba ustawił piłkę na 23 metrze od bramki i fantastycznym strzałem pokonał Smitha! Po 20 minutach na SB było już 2:0 dla gospodarzy!

Potem ataki Chelsea ustały. Szczegulnie aktywni w pierwszych 30 minutach byli strzelcy bramek Shevchenko i Drogba.

W 32 minucie Shaun Wright-Phillips był bliski do podwyższenia wyniku, jednak jego strzał z rzutu wolnego został zablokowany przez Juniora Agogo. U kresu 1 części spotkania Chelsea podwyższyła wynik na 3:0. John Obi Mikel wbija piłkę do bramki po strzale Lamparda i interwencji goalkeapera Forest!

Pierwsza połowa całkowicie należała do Chelsea. Najlepszy obrazem tej przewagi był wynik 3:0 i posiadanie piłki 64%-36%.

2 połowa zaczęła się od spokojnej gry Chelsea. Spokojne wymiany podań przeplatały się z pojedynczymi atakami na bramkę gości.

W 57 minucie świetny strzał z rzutu wolnego oddał Junior Agogo, lecz fenomenalnie w tej sytuacjii obronił Petr Cech. Minutę później w swietnej sytuacji znalazł się Andrei Shevchenko ale chybił.

Potem Chelsea oddała trochę pola druzynie Forest. Nie na długo bo w 70 minucie tylko cud i ofiarna interwencja obrońcy uchroniła Nottingham od utraty 4 gola po strzale Shauna Wrighta-Phillipsa.

W 83 minucie Sammy Clingan próbował zaskoczyć Cecha lecz jego strzał zablokował Michael Essien.

To była ostatnia szansa Chelsea w drugiej połowie. Nie udało się w drugich 45 minutach strzelić gla ale 3 gole z 1 połowy powodują, że Chelsea ogrywa Nottingham Forest 3:0 i awasuje do 5 rundy Pucharu Anglii.

Chelsea Londyn - Nottingham Forest 3:0 (3:0)
1:0 Shevchenko '09
2:0 Drogba '18
3:0 Obi Mikel '45